П`ятниця, 26.04.2024, 23:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Хор викладачів
музичного училища ім. С. Людкевича

Жіноча мода початку 30х

Інформація для учасників Ретро-вечірки викладачів училища.
      

Жіноча мода початку 30х років несе на собі відбиток "великої депресії 30-х", тому підкреслений шик і жіночність відходять, з'являються нові модні тенденції:
      1. "Широкі плечі" (використовувалися подплечнікі, рюші, волани)
      2. "Чоловічий стиль" Грети Гарбо і Марлен Дітріх (чоловічі костюми і підкреслено жіночний макіяж)
       3.Акцент на аксесуари: простий костюм звичайних форм і пропорцій доповнюється цікавими аксесуарами, в тому числі поширена мода на капелюшок, сумочку, рукавички та взуття одного кольору.Особливо популярні капелюхи (малесенькі і з величезними полями), сумочки-конверти, хутряні горжетки, банти на шиї.>
      У макіяжі в моді голівудські кінообрази - наприклад, Грета Гарбо з її відстороненою холодністю, а так само голлівудські блондинки Марлен Дітріх, Джин Харлоу, Мей Вест.
      5.Завдяки голлівудським фільмам в моду увійшов і гламур: блискучі тканини, обробка з хутра і пір'я, вишивка паєтками, стразами
      6.Були актуальними довгі сукні з великим декольте, особливо на спині.
      7.Завдяки захопленню танцями (фокстрот, свінг, танго) в 30х були модні довгі обтягуючі ("друга шкіра") сукні, скроєні по косій. У середині 30х стали актуальні запозичення з костюму 1880 років: капелюшки, вечірні сукні з тюрнюрами та пишними спідницями, бархат. Модним з 1936 р. став силует з підкресленими плечима, вузькою талією і широкою, але укороченою спідницею. Наприкінці 30х років панували моделі з затягнутими таліями та пишними спідницями і стиль воєнного часу - силует у формі літери Х: вкорочені спідниці до коліна, широкі плечі, пояси.
      Чоловіча мода стала більш консервативною: повернулися фраки початку століття. Ідеалом того часу був засмаглий супермен з атлетичною фігурою, який проводить весь вільний час на курортах у Каннах та Монте-Карло, їх втілювали кіноактори Кларк Гейбл і Гарі Купер, а також принц Уельський, який відрікся від престолу на користь свого брата, Георга VI та прийняв титул геоцога Віндзорского.Он ввів у моду недбалу елегантність. Зрозуміло, пом'якшені лінії й підкреслювати жіночність - це особливість не тільки зачісок і макіяжу, але, в першу чергу, одягу. Вже з 1930р. різко подовшали спідниці і сукні, і протягом наступних десяти років вони не піднімалися вище кісточок. Зате дами компенсували це за рахунок значного поглиблення області декольте, в результаті чого чуттєво підкреслювалася груди. Та й взагалі, велика увага  придіялась комірам, і особливою популярністю стали користуватися гофровані коміри і коміри з зубчастими краями. На своє місце повернулася талія (на відміну від попередніх років, коли вона була занижена).
      Покрій спідниць став підкреслювати тонкість талії і зорово зменшувати об'єм стегон, найчастіше позаду вони були довші, ніж спереду.
Гудзики коштували дорожче, ніж блискавки, які у зв'язку з цим стають дедалі популярнішими. Шовкові і віскозні панчохи змінюють колишні вовняні, а трохи пізніше з'являється і нейлон (ура, до речі сказати).
      До 1930-х заможні дами не потребували практичного повсякденного одязгу- те, що таким називалося, насправді особливою практичністю не відрізнялося. Тепер же життя зажадало від жінок вести більш діяльне життя, тому розкішні туалети приберігались для вечора. Найбільш популярним фасоном було довге плаття із стрічками на спині.Воно могло бути як без рукавів, так і з великими пишними рукавами-ліхтариками. Модні були і довгі шлейфи. Часто до коміра, до плеча або талії прикріплялися квіти, зроблені з тканини (живі, втім, теж). Іншим способом зробити акцент на будь-якій частині фігури були банти.
Хутра носилися скрізь і завжди: як увечері, так і вдень. Найпопулярніші види хутра: звичайно, соболь (а хто б сумнівався !), норка, шиншила і лисиця (сріблясто-сіра).     Із тканин, які мали попит, можна назвати бавовну, шовк, ацетат, віскозу, вельвет, жоржет, креп, органзу, сатин, шифон і твід (дуже популярною для вечірніх суконь стала парча з металевим відливом - ламі).
Молоді дівчата віддавали перевагу блакитним, зеленувато-блакитним, сірим, темно-синім і жовтим  відтінкам суконь, у той час як більш зрілі жінки носили одяг сірих, коричневих, зелених, білих і червоних кольорів (чорний йшов лише на вечірні сукні).

На додаток - лінки для ознайомлення з фасонами, зачісками та макіяжами 1920-1930-х років.

     http://www.fashiontime.ru/picture/5506/16813.html

     http://allcriminal.narod.ru/moda.html

      http://holloweenjack.livejournal.com/5640.html#cutid1

      http://www.fashion-era.com/undergarments.htm

      http://www.fashion-era.com/1930s/index.htm

      http://www.1920s-fashions.co.uk/fishing.htm

      http://hairstyles.1930s-fashions.co.uk/evening-hair-style.htm

     

макіяж:

     http://www.leloo.com.ua/articles/item-2678.html

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz